Pražský magistr 2018

Jubilejní dvacátý ročník Pražského magistra je za námi! Proběhl za účasti 93 modelářů, kteří přivezli 253 modelů. Tedy opět počet na hranici prostorových možností obřadní síně magistrátu městské části Praha 18 – Letňany. Trofej nejcennější získal v historii soutěže potřetí Vladislav Seidl za svůj impozantní EB-47E Stratojet v měřítku 1/72.

Poprvé přitom bylo nutno hlasovat dvoukolově, neboť v prvním kole získal tento model shodný počet bodů jako parádní Hawker Tempest v měřítku 1/32 od Zdeňka Šebesty.

Krásných modelů bylo ovšem na stolech mnohem víc a v některých kategoriích nebylo snadné vybrat vítěze. Platilo to již tradičně o dvaasedmdesátkových vrtulových letadlech, stejně jako o technice stejného měřítka či větších pětatřicetinách. Hodně práce měli i bodovači, protože do bodovací soutěže bylo letos přihlášeno dvacet letadel a jedenáct kousků bojové techniky. Přesto jsme stihli vyhlásit výsledky na čas, i když tentokrát jen tak tak!

Děkujeme všem modelářům, kteří k nám vážili cestu, stejně jako všem podporovatelům Pražského magistra v čele s radnicí městské části Praha 18 – Letňany. Dále akci podpořily společnosti Eduard M. A., Special Hobby, Mark I, CMK a Konverso. Podporu poskytly také značky WWP, Rising Decals, Kovozávody Prostějov a AZ model.    

Mohlo by se vám líbit...