výsledky

 

Bodovací soutěž

21

Kategorie I.a (letadla větší než 1:40)
Poř. Model Soutěžící Klub/Město Body
1 Fokker D.VII Šebesta Zdeněk KPM Nymburk 47,00
2 Bf 109G-6 Kopecký Jan SPL Liberec 46,00
Kategorie I.b (letadla 1:40 až 1:60)
Poř. Model Soutěžící Klub/Město Body
1 Spitfire IXC Šebesta Zdeněk KPM Nymburk 46,25
2 Bf 109F-2 Zmeškal Pavel Pelhřimov 41,50
3 Hellcat I Zítko Pavel Karlovarský Kit Klub 39,00
4 Dornier 335 Svoboda Lukáš KPM Čáslav 36,50
Kategorie I.c (letadla 1:61 až 1:87)
Poř. Model Soutěžící Klub/Město Body
1 Ju 87D Vojtíšek Miloň SPL Liberec 46,25
2 ES-3A Shadow Seidl Vladislav KPM518 Děčín 43,75
3 Fairey Battle T.1 Klouček Pavel SPL Liberec 40,25
Kategorie I.d (letadla menší než 1:87)
Poř. Model Soutěžící Klub/Město Body
1 An-24V Klouček Milan SPL Liberec 41,75
2 F-14 Svoboda Lukáš KPM Čáslav 33,00
Kategorie II.a (technika 1:39 a větší)
Poř. Model Soutěžící Klub/Město Body
1 Renault FT-17 Lacina Ladislav Prosek Panthers 43,50
2 Hummel Vopalecký Václav Karlovarský Kit Klub 36,50
Kategorie II.b (technika 1:40 až 1:60)
Poř. Model Soutěžící Klub/Město Body
1 Tiger I Lacina Ladislav Prosek Panthers 45,00
Kategorie II.c (technika 1:61 až 1:87)
Poř. Model Soutěžící Klub/Město Body
1 Opel Blitz Klouček Pavel SPL Liberec 46,50
2 Halftrack T19 Vojtíšek Miloň SPL Liberec 43,00
3 StuG.IIIB Lacina Ladislav Prosek Panthers 39,50
4 ISU-122 Svoboda Lukáš KPM Čáslav 26,00

 

Porovnávací soutěž

91

Kategorie Model Soutěžící
Vrtulová letadla 1/72 Il-10 Musil Libor
Vrtulová letadla 1/48 TBD-1 Vopalecký Václav
Proudová letadla 1/144 Harrier GR.7 Štěpaník Petr
Proudová letadla 1/72 Me 163 Doležal Milan
Proudová letadla 1/48 Il-28 Šebesta Zdeněk
Vrtulníky 1/72 Mi-4 Musil Libor
Vrtulníky 1/48 VR-1 Drache Vopalecký Václav
Letadla a vrt. 1/32 a 1/35 B-25J Mitchell Kopecký Jan
Civ. letadla a větroně LF-107 Luňák Šebesta Zdeněk
Vojenská technika 1/72 Protiletadlový vagón Lacina Ladislav
Vojenská technika 1/48 Opel Blitz Lacina Ladislav
Vojenská technika 1/35 KN-251 Jankásek Radim
Diorámata 1:72 Krasnaja Zvezda Zmeškal Pavel
Diorámata 1/32 a 1/35 Zjevení Fanatiků Vaculín Jakub
Os. aut. a motocykly Tatra 87 Klouček Milan
Nákl. automobily,  stroje Matador Hübner Jiří
Plavidla IJN Takao Šámal Petr
Figurky do 70 mmí Četník Hlavatý Milan
Figurky nad 70 mm S.Holmes + Dr. Watson Gruncl Ivan
Tématické sbírky Obrněné vagóny Lacina Ladislav

 

Speciální ceny, trophy…

20

Memoriál Jiřího Meduly Il-28 Šebesta Zdeněk
Memoriál Antonína Wolfa F6F-3 Hellcat Pilař Zdeněk
Nejlepší junior – technika T-28 Heavy Tank Urbánek Martin
Nejlepší žák – letadla La-7 Vopalecký Václav
Nejlepší žák – technika SdKfz.9 FAMO Tomášek Jan
Nejlepší resinový model LF-107 Luňák Šebesta Zdeněk
Cena WWP za Best Resin KN-251 Jankásek Radim
Cena WWP za Best finish ISU-152 Urbánek Petr
Cena RVHP TBD-1 Vopalecký Václav
Cena Rising Decals A6M-2 Rufe Šimůnek František
Cena RES-IM Me 262A-1A Blažek Josef
Cena MPM Production VR-1 Drache Vopalecký Václav
Cena Kovozávody Mi-4 Musil Libor
Cena EDUARD M.A. Bf 109E-7 Trop Vopalecký Václav
Cena CMK StuG.IIIB Lacina Ladislav
Cena Best Car Porsche 959 RSR Špíšek Michal
Cena AZ Model kolekce Bf 109 Pavlík Jan
Cena 4+ MiG-21bis Svoboda Lukáš
Francouzská spojka Dauphin Pospíšil Milan
Památka veteránů Spitfire IXC Šebesta Zdeněk

61

Nositelem titulu „Magistr plastikových věd“ (MPV) se pro rok 2014 stal Michal Švehla za svůj Albatros D.V 1:32 (Wingnut Wings)